
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,699 mm |
| Lăţime | 1,826 mm |
| Înălţime | 1,436 mm |
| Ampatament | 2,808 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,564 / 1,551 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 490 / 1,430 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,968 cm cubi |
| Putere maximă | 143 CP @ 4,200 rpm |
| Cuplu maxim | 320 Nm @ 1,750-2,500 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 9.5 sec |
| Viteză maximă | 208 km/h |
|
| |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 5.6 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.2 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.7 l/100 km |
| Emisii CO2 | 124 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 63.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: | |
| Preţ de bază motorizare Audi A4 Avant 2.0 TDI 143 CP Manual: | lipsă informaţie |
| Preţ de bază model Audi A4 Avant: | lipsă informaţie |
| Locaţii asamblare model | Germania (Ingolstadt) |
| Start producţie model | Martie 2008 |
| Ultima actualizare a paginii | 18.01.2012 |
![]() |
Reprezentant autorizat Audi în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Audi Chişinău: str. Varniţa 22 Telefon: (+373 22) 407-700 www.audi.md |













