Audi A6 Avant
2.0 TDI quattro S tronic 190 CP Automat
Reprezentant autorizat Audi în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Audi Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-700
www.audi.md
Locaţii asamblare: Germania (Neckarsulm).
Startul producţiei: Iunie 2011.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,943 mm |
| Lăţime | 1,874 mm |
| Înălţime | 1,461 mm |
| Ampatament | 2,912 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,627 / 1,618 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 565 / 1,680 litri |
| Motor: |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,968 cm cubi |
| Putere maximă | 190 CP @ 3,800-4,200 rpm |
| Cuplu maxim | 400 Nm @ 1,750-3,000 rpm |
| Raport compresie | 15.5:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 7.9 sec |
| Viteză maximă | 224 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 5.9 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.6 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.1 l/100 km |
| Emisii CO2 | 133 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 73.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 06.02.2016 |