
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,933 mm |
| Lăţime | 1,874 mm |
| Înălţime | 1,455 mm |
| Ampatament | 2,912 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,627 / 1,618 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 530 / 995 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,984 cm cubi |
| Putere maximă | 252 CP @ 5,000-6,000 rpm |
| Cuplu maxim | 370 Nm @ 1,600-4,500 rpm |
| Raport compresie | 9.6:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 6.5 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 8.3 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.8 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.7 l/100 km |
| Emisii CO2 | 154 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 65.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 05.02.2016 |
