
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,933 mm |
| Lăţime | 1,874 mm |
| Înălţime | 1,455 mm |
| Ampatament | 2,912 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,627 / 1,618 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 530 / 995 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 2,967 cm cubi |
| Putere maximă | 272 CP @ 3,500-4,250 rpm |
| Cuplu maxim | 580 Nm @ 1,250-3,250 rpm |
| Raport compresie | 16.0:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 5.5 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 5.9 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.6 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.1 l/100 km |
| Emisii CO2 | 133 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 73.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 05.02.2016 |
