Audi Q3
2.0 TFSI quattro 170 CP Manual
Reprezentant autorizat Audi în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Audi Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-700
www.audi.md
Locaţii asamblare: Spania (Martorell).
Startul producţiei: Iunie 2011.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,385 mm |
| Lăţime | 1,831 mm |
| Înălţime | 1,590 mm |
| Ampatament | 2,603 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,571 / 1,575 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 460 / 1,365 litri |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,984 cm cubi |
| Putere maximă | 170 CP @ 4,300-6,200 rpm |
| Cuplu maxim | 280 Nm @ 1,700-4,200 rpm |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 8.2 sec |
| Viteză maximă | 212 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 9.5 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.1 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 7.3 l/100 km |
| Emisii CO2 | 174 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 64.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 30.09.2011 |