Audi R8
4.2 FSI quattro 430 CP Manual
Reprezentant autorizat Audi în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Audi Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-700
www.audi.md
Locaţii asamblare: Germania (Neckarsulm).
Startul producţiei: Septembrie 2006.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,440 mm |
| Lăţime | 1,904 mm |
| Înălţime | 1,252 mm |
| Ampatament | 2,650 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,638 / 1,595 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | lipsă informaţie |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 8 |
| Valve per cilindru / în total | 4/32 |
| Capacitate cilindrică | 4,163 cm cubi |
| Putere maximă | 430 CP @ 7,900 rpm |
| Cuplu maxim | 430 Nm @ 4,500-6,000 rpm |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 4.6 sec |
| Viteză maximă | 302 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 21.3 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 10.0 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 14.2 l/100 km |
| Emisii CO2 | 332 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 75.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 03.10.2011 |