Audi RS5 Cabriolet
4.2 FSI quattro 450 CP Automat
Reprezentant autorizat Audi în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Audi Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-700
www.audi.md
Locaţii asamblare: Germania (Neckarsulm).
Startul producţiei: Octombrie 2012.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,649 mm |
| Lăţime | 1,860 mm |
| Înălţime | 1,380 mm |
| Ampatament | 2,751 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,586 / 1,582 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 320 litri |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 8 |
| Valve per cilindru / în total | 4/32 |
| Capacitate cilindrică | 4,163 cm cubi |
| Putere maximă | 450 CP @ 8,250 rpm |
| Cuplu maxim | 430 Nm @ 4,000-6,000 rpm |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 7 trepte (S tronic) |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 4.9 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 14.6 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 8.5 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 10.7 l/100 km |
| Emisii CO2 | 249 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 61.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 10.01.2013 |