Audi TT RS Roadster
2.5 TFSI quattro 400 CP Automat
Reprezentant autorizat Audi în Moldova:
RUMEON SRL
Adresă showroom Audi Chişinău: str. Varniţa 22
Telefon: (+373 22) 407-700
www.audi.md
Locaţii asamblare: Ungaria (Gyor).
Startul producţiei: August 2016.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,191 mm |
| Lăţime | 1,832 mm |
| Înălţime | 1,344 mm |
| Ampatament | 2,505 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,564 / 1,543 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 280 litri |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 5 |
| Valve per cilindru / în total | 4/20 |
| Capacitate cilindrică | 2,480 cm cubi |
| Putere maximă | 400 CP @ 5,850-7,000 rpm |
| Cuplu maxim | 480 Nm @ 1,700-5,850 rpm |
| Raport compresie | 10.0:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 7 trepte (S tronic) |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 3.9 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, extra-urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, mixt | 8.3 l/100 km |
| Emisii CO2 | 189 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 55.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 06.01.2017 |