
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,177 mm |
| Lăţime | 1,832 mm |
| Înălţime | 1,355 mm |
| Ampatament | 2,505 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,572 / 1,552 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 280 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,798 cm cubi |
| Putere maximă | 180 CP @ 5,100-6,200 rpm |
| Cuplu maxim | 250 Nm @ 1,250-6,000 rpm |
| Raport compresie | 9.6:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 7.2 sec |
| Viteză maximă | 237 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 7.5 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.0 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.9 l/100 km |
| Emisii CO2 | 138 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 50.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 08.01.2017 |
