
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,342 mm |
| Lăţime | 1,800 mm |
| Înălţime | 1,555 mm |
| Ampatament | 2,670 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,557 / 1,558 mm |
| Garda la sol | 165 mm |
| Volum portbagaj | 468 / 1,510 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,998 cm cubi |
| Putere maximă | 231 CP @ 5,000 rpm |
| Cuplu maxim | 350 Nm @ 1,250 rpm |
| Raport compresie | 10.2:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 8 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 6.6 sec |
| Viteză maximă | 240 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 7.4 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.9 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.8 l/100 km |
| Emisii CO2 | 135 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 51.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 12.07.2015 |
