
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,432 mm |
| Lăţime | 1,774 mm |
| Înălţime | 1,418 mm |
| Ampatament | 2,690 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,521 / 1,556 mm |
| Garda la sol | 140 mm |
| Volum portbagaj | 390 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 3 |
| Valve per cilindru / în total | 4/12 |
| Capacitate cilindrică | 1,499 cm cubi |
| Putere maximă | 136 CP @ 4,500-6,000 rpm |
| Cuplu maxim | 220 Nm @ 1,250 rpm |
| Raport compresie | 11.0:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 8.8 sec |
| Viteză maximă | 210 km/h |
|
| |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 6.3 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.4 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.1 l/100 km |
| Emisii CO2 | 119 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 52.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: | |
| Preţ de bază motorizare BMW 2 Series Coupe 218i Manual: | 22,490 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Preţ de bază model BMW 2 Series Coupe: | 22,490 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Locaţii asamblare model | Germania (Leipzig) |
| Start producţie model | Noiembrie 2013 |
| Ultima actualizare a paginii | 12.07.2015 |
![]() |
Reprezentant autorizat BMW în Moldova:
AutoSpace SRL Adresă showroom BMW Chişinău: str. Bucuriei 18a Telefon: (+373 22) 223-399 www.bmw.md |












