
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,824 mm |
| Lăţime | 1,828 mm |
| Înălţime | 1,508 mm |
| Ampatament | 2,920 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,541 / 1,586 mm |
| Garda la sol | 165 mm |
| Volum portbagaj | 520 / 1,600 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,995 cm cubi |
| Putere maximă | 218 CP @ 4,400 rpm |
| Cuplu maxim | 450 Nm @ 1,500-2,500 rpm |
| Raport compresie | 16.5:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 7.1 sec |
| Viteză maximă | 240 km/h |
|
| |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 6.2 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.5 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.1 l/100 km |
| Emisii CO2 | 134 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 57.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: | |
| Preţ de bază motorizare BMW 3 Series Gran Turismo 325d Manual: | lipsă informaţie |
| Preţ de bază model BMW 3 Series Gran Turismo: | 28,550 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Locaţii asamblare model | Germania (Dingolfing) |
| Start producţie model | Martie 2013 |
| Ultima actualizare a paginii | 16.07.2015 |
![]() |
Reprezentant autorizat BMW în Moldova:
AutoSpace SRL Adresă showroom BMW Chişinău: str. Bucuriei 18a Telefon: (+373 22) 223-399 www.bmw.md |



































































































