
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,633 mm |
| Lăţime | 1,811 mm |
| Înălţime | 1,429 mm |
| Ampatament | 2,810 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,544 / 1,583 mm |
| Garda la sol | 127 mm |
| Volum portbagaj | 480 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,598 cm cubi |
| Putere maximă | 170 CP @ 4,800 rpm |
| Cuplu maxim | 250 Nm @ 1,500 rpm |
| Raport compresie | 10.5:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | automată, 8 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 7.6 sec |
| Viteză maximă | 230 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 7.3 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.4 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.4 l/100 km |
| Emisii CO2 | 127 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 60.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 15.07.2015 |
