
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,936 mm |
| Lăţime | 1,868 mm |
| Înălţime | 1,479 mm |
| Ampatament | 2,975 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,605 / 1,630 mm |
| Garda la sol | 144 mm |
| Volum portbagaj | 530 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel, BMW TwinPower Turbo |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 2,993 cm cubi |
| Putere maximă | 265 CP @ 4,000 rpm |
| Cuplu maxim | 620 Nm @ 2,000-2,500 rpm |
| Raport compresie | 16.5:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | automată, 8 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 5.7 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 5.3 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.1 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.5 l/100 km |
| Emisii CO2 | 118 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 66.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 02.11.2016 |
