
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,936 mm |
| Lăţime | 1,868 mm |
| Înălţime | 1,479 mm |
| Ampatament | 2,975 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,605 / 1,630 mm |
| Garda la sol | 139 mm |
| Volum portbagaj | 530 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină, BMW TwinPower Turbo |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,998 cm cubi |
| Putere maximă | 252 CP @ 5,200-6,500 rpm |
| Cuplu maxim | 350 Nm @ 1,450-4,800 rpm |
| Raport compresie | 10.2:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 8 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 6.0 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 7.4 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.2 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.0 l/100 km |
| Emisii CO2 | 137 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 68.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 02.11.2016 |
