
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 5,238 mm |
| Lăţime | 1,902 mm |
| Înălţime | 1,479 mm |
| Ampatament | 3,210 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,618 / 1,646 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | lipsă informaţie |
| Motor: | |
| Tip motor | hibrid plug-in (electromotor + benzină) |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 0 cm cubi |
| Putere maximă (benzină) | 231 CP |
| Putere electromotor | 95 CP |
| Cuplu maxim (motor benzină) | 250 Nm |
| Cuplu maxim electromotor | 250 Nm |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 8 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h, regim automat | 5.5 sec |
| Acceleraţie 0-100 km/h, regim pur electric | lipsă informaţie |
| Viteză maximă, regim automat | 240 km/h |
| Viteză maximă, regim pur electric | lipsă informaţie |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban, regim automat | lipsă informaţie |
| Consum energie, urban, regim pur electric | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, extra-urban, regim automat | lipsă informaţie |
| Consum energie, extra-urban, regim pur electric | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, mixt, regim automat | 2.3 l/100 km |
| Consum energie, mixt, regim pur electric | 13.0 kWh/100 km |
| Emisii CO2, regim automat | 53 g/km |
| Emisii CO2, regim pur electric | 0 g/km |
| Capacitate baterii | 9.2 kWh |
| Autonomie cu încărcare completă | 37 km |
| Capacitate rezervor combustibil | 0.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 22.07.2015 |
