
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,922 mm |
| Lăţime | 2,004 mm |
| Înălţime | 1,745 mm |
| Ampatament | 2,975 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,680 / 1,687 mm |
| Garda la sol | 214 mm |
| Volum portbagaj | 650 / 1,870 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel, quadturbo (4 turbine) |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 2,993 cm cubi |
| Putere maximă | 400 CP @ 4,400 rpm |
| Cuplu maxim | 760 Nm @ 2,000-3,000 rpm |
| Raport compresie | 16.0:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 8 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 5.2 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 7.6 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.3 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.8 l/100 km |
| Emisii CO2 | 179 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 80.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 04.01.2020 |
