
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,922 mm |
| Lăţime | 2,004 mm |
| Înălţime | 1,745 mm |
| Ampatament | 2,975 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,678 / 1,697 mm |
| Garda la sol | 214 mm |
| Volum portbagaj | 650 / 1,870 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină, biturbo |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 8 |
| Valve per cilindru / în total | 4/32 |
| Capacitate cilindrică | 4,395 cm cubi |
| Putere maximă | 462 CP @ 5,250-6,000 rpm |
| Cuplu maxim | 650 Nm @ 1,500-4,750 rpm |
| Raport compresie | 10.5:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 8 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 4.7 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 15.6 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 9.2 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 11.6 l/100 km |
| Emisii CO2 | 264 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 83.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 04.01.2020 |
