
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,909 mm |
| Lăţime | 1,989 mm |
| Înălţime | 1,689 mm |
| Ampatament | 2,993 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,666 / 1,667 mm |
| Garda la sol | 195 mm |
| Volum portbagaj | 550 / 1,525 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 8 |
| Valve per cilindru / în total | 4/32 |
| Capacitate cilindrică | 4,395 cm cubi |
| Putere maximă | 575 CP @ 6,000-6,500 rpm |
| Cuplu maxim | 750 Nm @ 2,200-5,000 rpm |
| Raport compresie | 10.0:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 8 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 4.2 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
|
| |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 14.7 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 9.0 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 11.1 l/100 km |
| Emisii CO2 | 258 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 85.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: | |
| Preţ de bază motorizare BMW X6 M X6 M Automat: | 108,420 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Preţ de bază model BMW X6 M: | 108,420 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Locaţii asamblare model | SUA (Spartanburg) |
| Start producţie model | Ianuarie 2015 |
| Ultima actualizare a paginii | 24.07.2015 |
![]() |
Reprezentant autorizat BMW în Moldova:
AutoSpace SRL Adresă showroom BMW Chişinău: str. Bucuriei 18a Telefon: (+373 22) 223-399 www.bmw.md |








