
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,909 mm |
| Lăţime | 1,989 mm |
| Înălţime | 1,702 mm |
| Ampatament | 2,933 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,640 / 1,706 mm |
| Garda la sol | 212 mm |
| Volum portbagaj | 550 / 1,525 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 2,993 cm cubi |
| Putere maximă | 313 CP @ 4,400 rpm |
| Cuplu maxim | 630 Nm @ 1,500-2,500 rpm |
| Raport compresie | 16.5:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 8 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 5.8 sec |
| Viteză maximă | 240 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 7.0 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.7 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.2 l/100 km |
| Emisii CO2 | 163 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 85.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 24.07.2015 |
