
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 5,151 mm |
| Lăţime | 2,000 mm |
| Înălţime | 1,805 mm |
| Ampatament | 3,105 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,684 / 1,705 mm |
| Garda la sol | 221 mm |
| Volum portbagaj | 326 / 2,120 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină, TwinPower Turbo |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 2,998 cm cubi |
| Putere maximă | 340 CP @ 5,500-6,500 rpm |
| Cuplu maxim | 450 Nm @ 1,500-2,500 rpm |
| Raport compresie | 11.0:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 8 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 6.1 sec |
| Viteză maximă | 245 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, extra-urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, mixt | 8.7 l/100 km |
| Emisii CO2 | 198 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 83.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 22.01.2019 |
