| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,462 mm |
| Lăţime | 1,998 mm |
| Înălţime | 1,204 mm |
| Ampatament | 2,710 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,740 / 1,641 mm |
| Garda la sol | 65 mm |
| Volum portbagaj | lipsă informaţie |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de W / 16 |
| Valve per cilindru / în total | 4/64 |
| Capacitate cilindrică | 7,993 cm cubi |
| Putere maximă | 1,001 CP @ 6,000 rpm |
| Cuplu maxim | 1,250 Nm @ 2,200-5,500 rpm |
| Raport compresie | 8.3:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 7 trepte (DSG) |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 2.5 sec |
| Viteză maximă | 407 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 40.4 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 14.7 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 24.1 l/100 km |
| Emisii CO2 | 574 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 100.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 17.10.2011 |
