Informaţii automobil:
Chevrolet Captiva
2.2D 163 CP 2WD 5 locuri Manual
DATE TEHNICE:
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,673 mm |
| Lăţime | 1,849 mm |
| Înălţime | 1,727 mm |
| Ampatament | 2,707 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,569 / 1,576 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 477 litri |
| Motor: |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 2,231 cm cubi |
| Putere maximă | 163 CP @ 3,800 rpm |
| Cuplu maxim | lipsă informaţie |
| Raport compresie | 16.3:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 9.9 sec |
| Viteză maximă | 189 km/h |
|
|
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 8.2 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.6 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.5 l/100 km |
| Emisii CO2 | 172 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 65.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: |
| Preţ de bază motorizare Chevrolet Captiva 2.2D 163 CP 2WD 5 locuri Manual: | lipsă informaţie |
| Preţ de bază model Chevrolet Captiva: | lipsă informaţie |
| Locaţii asamblare model | Coreea de Sud (Bupyong), Thailanda (Rayong), Rusia (Sankt Petersburg), Kazahstan (Ust-Kamenogorsk) şi Uzbekistan (Asaka) |
| Start producţie model | Martie 2007 |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 22.01.2016 |
Galerie foto Chevrolet Captiva:
DISTRIBUIE ÎN REŢELE SOCIALE: