Informaţii automobil:
Citroen C3
1.1 60 CP Manual
DATE TEHNICE:
| Dimensiuni: |
| Lungime | 3,941 mm |
| Lăţime | 1,728 mm |
| Înălţime | 1,524 mm |
| Ampatament | 2,466 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,465 / 1,467 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 300 litri |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 2/8 |
| Capacitate cilindrică | 1,124 cm cubi |
| Putere maximă | 60 CP @ 5,500 rpm |
| Cuplu maxim | 94 Nm @ 3,300 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 5 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 16.5 sec |
| Viteză maximă | 155 km/h |
|
|
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 7.9 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.9 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.9 l/100 km |
| Emisii CO2 | 137 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 50.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: |
| Preţ de bază motorizare Citroen C3 1.1 60 CP Manual: | lipsă informaţie |
| Preţ de bază model Citroen C3: | lipsă informaţie |
| Locaţii asamblare model | Franţa (2 locaţii Aulnay şi Poissy) |
| Start producţie model | Iulie 2009 |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 05.08.2013 |
Galerie foto Citroen C3:
DISTRIBUIE ÎN REŢELE SOCIALE: