| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,329 mm |
| Lăţime | 1,789 mm |
| Înălţime | 1,489 mm |
| Ampatament | 2,608 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,522 / 1,515 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 660 / 2,866 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,598 cm cubi |
| Putere maximă | 120 CP @ 6,000 rpm |
| Cuplu maxim | 160 Nm @ 4,250 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 4 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 12.5 sec |
| Viteză maximă | 188 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 10.0 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.1 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.9 l/100 km |
| Emisii CO2 | 121 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 60.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 06.09.2011 |
