| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,530 mm |
| Lăţime | 1,871 mm |
| Înălţime | 1,504 mm |
| Ampatament | 2,727 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,576 / 1,603 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 468 / 1,288 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,598 cm cubi |
| Putere maximă | 156 CP @ 6,000 rpm |
| Cuplu maxim | 240 Nm @ 1,400 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 9.7 sec |
| Viteză maximă | 202 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 9.9 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.6 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 7.1 l/100 km |
| Emisii CO2 | 165 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 60.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 11.05.2012 |
