| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,363 mm |
| Lăţime | 1,751 mm |
| Înălţime | 1,809 mm |
| Ampatament | 2,810 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,490 / 1,478 mm |
| Garda la sol | 186 mm |
| Volum portbagaj | 3,300 / 3,900 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 2/8 |
| Capacitate cilindrică | 1,461 cm cubi |
| Putere maximă | 90 CP @ 3,750 rpm |
| Cuplu maxim | 200 Nm @ 1,750 rpm |
| Raport compresie | 15.5:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 5 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 13.9 sec |
| Viteză maximă | 162 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 5.2 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.1 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.5 l/100 km |
| Emisii CO2 | 118 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 50.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 02.04.2014 |
