| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,482 mm |
| Lăţime | 1,662 mm |
| Înălţime | 1,393 mm |
| Ampatament | lipsă informaţie |
| Ecartament faţă / spate | 1,400 / 1,406 mm |
| Garda la sol | 158 mm |
| Volum portbagaj | 530 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 2/8 |
| Capacitate cilindrică | 1,498 cm cubi |
| Putere maximă | 80 CP @ 5,600 rpm |
| Cuplu maxim | 123 Nm @ 3,200 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 5 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 12.5 sec |
| Viteză maximă | 175 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 8.5 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 7.7 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | lipsă informaţie |
| Emisii CO2 | 0 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 50.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 12.12.2011 |
