| Dimensiuni: | |
| Lungime | 3,950 mm |
| Lăţime | 1,973 mm |
| Înălţime | 1,481 mm |
| Ampatament | 2,500 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,464 / 1,434 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 295 / 979 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,560 cm cubi |
| Putere maximă | 90 CP @ 4,000 rpm |
| Cuplu maxim | 204 Nm @ 1,750 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 5 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 11.2 sec |
| Viteză maximă | 210 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 5.4 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.1 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.5 l/100 km |
| Emisii CO2 | 119 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 40.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 12.08.2011 |
