| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,300 mm |
| Lăţime | 1,780 mm |
| Înălţime | 1,470 mm |
| Ampatament | 2,650 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,555 / 1,569 mm |
| Garda la sol | 140 mm |
| Volum portbagaj | 378 / 1,316 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,396 cm cubi |
| Putere maximă | 99 CP @ 5,500 rpm |
| Cuplu maxim | 137 Nm @ 4,200 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 13.2 sec |
| Viteză maximă | 182 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 7.9 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.9 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.0 l/100 km |
| Emisii CO2 | 139 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 53.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 08.05.2012 |
