| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,865 mm |
| Lăţime | 1,925 mm |
| Înălţime | 1,650 mm |
| Ampatament | 2,885 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,635 / 1,640 mm |
| Garda la sol | 184 mm |
| Volum portbagaj | 376 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 8 |
| Valve per cilindru / în total | 4/32 |
| Capacitate cilindrică | 5,026 cm cubi |
| Putere maximă | 400 CP @ 6,500 rpm |
| Cuplu maxim | 500 Nm @ 4,400 rpm |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 5.8 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 18.9 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 9.8 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 13.1 l/100 km |
| Emisii CO2 | 307 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 90.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 12.01.2012 |
