| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,120 mm |
| Lăţime | 1,785 mm |
| Înălţime | 1,610 mm |
| Ampatament | 2,550 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,570 / 1,575 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | lipsă informaţie |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,591 cm cubi |
| Putere maximă | 126 CP @ 6,300 rpm |
| Cuplu maxim | 156 Nm @ 4,200 rpm |
| Raport compresie | 11.0:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 5 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 11.0 sec |
| Viteză maximă | 177 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 7.9 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.7 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.5 l/100 km |
| Emisii CO2 | 153 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 48.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 12.10.2011 |
