Informaţii automobil:
Lancia Ypsilon
1.3 MultiJet 95 CP Manual
DATE TEHNICE:
| Dimensiuni: |
| Lungime | 3,842 mm |
| Lăţime | 1,676 mm |
| Înălţime | 1,520 mm |
| Ampatament | 2,390 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,422 / 1,414 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 245 litri |
| Motor: |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,248 cm cubi |
| Putere maximă | 95 CP @ 4,000 rpm |
| Cuplu maxim | 200 Nm @ 1,500 rpm |
| Raport compresie | 18.0:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 5 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 11.4 sec |
| Viteză maximă | 183 km/h |
|
|
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 4.7 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 3.2 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 3.8 l/100 km |
| Emisii CO2 | 99 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 40.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: |
| Preţ de bază motorizare Lancia Ypsilon 1.3 MultiJet 95 CP Manual: | lipsă informaţie |
| Preţ de bază model Lancia Ypsilon: | lipsă informaţie |
| Locaţii asamblare model | Polonia (Tichy) |
| Start producţie model | Martie 2011 |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 26.10.2011 |
Galerie foto Lancia Ypsilon:
DISTRIBUIE ÎN REŢELE SOCIALE: