
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,589 mm |
| Lăţime | 2,173 mm |
| Înălţime | 1,724 mm |
| Ampatament | 2,741 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,621 / 1,630 mm |
| Garda la sol | 212 mm |
| Volum portbagaj | 829 / 1,698 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,999 cm cubi |
| Putere maximă | 240 CP @ 5,800 rpm |
| Cuplu maxim | 340 Nm @ 1,750 rpm |
| Raport compresie | 10.0:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 9 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 8.2 sec |
| Viteză maximă | 200 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, extra-urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, mixt | 8.0 l/100 km |
| Emisii CO2 | 191 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 70.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 07.08.2015 |
