
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,800 mm |
| Lăţime | 1,840 mm |
| Înălţime | 1,480 mm |
| Ampatament | 2,750 mm |
| Ecartament faţă / spate | lipsă informaţie |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 522 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,998 cm cubi |
| Putere maximă | 165 CP @ 6,000 rpm |
| Cuplu maxim | 210 Nm @ 4,000 rpm |
| Raport compresie | 14.0:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 9.1 sec |
| Viteză maximă | 214 km/h |
|
| |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 7.5 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.9 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.9 l/100 km |
| Emisii CO2 | 136 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 62.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: | |
| Preţ de bază motorizare Mazda 6 Wagon SKYACTIV-G 2.0 165 CP Manual: | 25,700 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Preţ de bază model Mazda 6 Wagon: | 23,000 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Locaţii asamblare model | Japonia (2 locaţii Hiroshima şi Hofu) |
| Start producţie model | Septembrie 2012 |
| Ultima actualizare a paginii | 03.11.2016 |
![]() |
Reprezentant autorizat Mazda în Moldova:
DAAC Hermes Adresă showroom Mazda Chişinău: Calea Ieşilor 10 Telefon showroom Mazda Chişinău: (+373 22) 509-490 Adresă showroom Mazda Bălţi: str. Stefan cel Mare 152 Telefon showroom Mazda Bălţi: (+373 231) 88 800 mazda.md |
















