
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,436 mm |
| Lăţime | 1,797 mm |
| Înălţime | 1,405 mm |
| Ampatament | 2,729 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,573 / 1,570 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 370 / 1,210 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină, turboaspirat |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,991 cm cubi |
| Putere maximă | 306 CP @ 5,800-6,100 rpm |
| Cuplu maxim | 400 Nm @ 3,000-4,000 rpm |
| Raport compresie | 10.1:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 7 trepte (AMG SPEEDSHIFT DCT) |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 4.7 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 9.5 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.2 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 7.4 l/100 km |
| Emisii CO2 | 167 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 51.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 01.02.2019 |
