
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,686 mm |
| Lăţime | 1,810 mm |
| Înălţime | 1,405 mm |
| Ampatament | 2,840 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,563 / 1,546 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 400 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 2,996 cm cubi |
| Putere maximă | 333 CP @ 5,250-6,000 rpm |
| Cuplu maxim | 480 Nm @ 1,600-4,000 rpm |
| Raport compresie | 10.5:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 9 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 4.9 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
|
| |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 10.6 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.8 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 7.6 l/100 km |
| Emisii CO2 | 172 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 66.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: | |
| Preţ de bază motorizare Mercedes-Benz C-Class Coupe C 400 4MATIC Automat: | 47,500 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Preţ de bază model Mercedes-Benz C-Class Coupe: | 30,580 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Locaţii asamblare model | Germania (Bremen) |
| Start producţie model | Octombrie 2015 |
| Ultima actualizare a paginii | 06.12.2016 |
![]() |
Reprezentant autorizat Mercedes-Benz în Moldova:
Grand Premium SRL Adresă showroom Mercedes-Benz Chişinău nr.1: str.Calea Orheiului, 36 Adresă showroom Mercedes-Benz Chişinău nr.2: str. Varniţa 8 Telefon: (+373 22) 809-600, 407-188 mercedes-benz.md |
















