
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,953 mm |
| Lăţime | 1,881 mm |
| Înălţime | 1,419 mm |
| Ampatament | 2,874 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,596 / 1,629 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 590 / 1,550 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 2,143 cm cubi |
| Putere maximă | 204 CP @ 3,800 rpm |
| Cuplu maxim | 500 Nm @ 1,600-1,800 rpm |
| Raport compresie | 16.2:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 8.1 sec |
| Viteză maximă | 229 km/h |
|
| |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 6.7 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.9 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.5 l/100 km |
| Emisii CO2 | 144 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 59.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: | |
| Preţ de bază motorizare Mercedes-Benz CLS-Class Shooting Brake CLS 250 d 4MATIC Automat: | 57,810 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Preţ de bază model Mercedes-Benz CLS-Class Shooting Brake: | 55,480 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Locaţii asamblare model | Germania (Sindelfingen) |
| Start producţie model | Iulie 2012 |
| Ultima actualizare a paginii | 27.10.2016 |
![]() |
Reprezentant autorizat Mercedes-Benz în Moldova:
Grand Premium SRL Adresă showroom Mercedes-Benz Chişinău nr.1: str.Calea Orheiului, 36 Adresă showroom Mercedes-Benz Chişinău nr.2: str. Varniţa 8 Telefon: (+373 22) 809-600, 407-188 mercedes-benz.md |















