
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,703 mm |
| Lăţime | 1,786 mm |
| Înălţime | 1,398 mm |
| Ampatament | 2,760 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,538 / 1,541 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 300 / 390 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,991 cm cubi |
| Putere maximă | 184 CP @ 5,500 rpm |
| Cuplu maxim | 270 Nm @ 1,200-4,000 rpm |
| Raport compresie | 9.8:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 8.6 sec |
| Viteză maximă | 235 km/h |
|
| |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 8.5 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.2 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.4 l/100 km |
| Emisii CO2 | 150 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 66.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: | |
| Preţ de bază motorizare Mercedes-Benz E-Class Cabriolet E 200 Manual: | 43,130 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Preţ de bază model Mercedes-Benz E-Class Cabriolet: | 43,130 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Locaţii asamblare model | Germania (Bremen) |
| Start producţie model | Ianuarie 2010 |
| Ultima actualizare a paginii | 27.10.2016 |
![]() |
Reprezentant autorizat Mercedes-Benz în Moldova:
Grand Premium SRL Adresă showroom Mercedes-Benz Chişinău nr.1: str.Calea Orheiului, 36 Adresă showroom Mercedes-Benz Chişinău nr.2: str. Varniţa 8 Telefon: (+373 22) 809-600, 407-188 mercedes-benz.md |














