
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,662 mm |
| Lăţime | 1,760 mm |
| Înălţime | 1,951 mm |
| Ampatament | 2,850 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,475 / 1,475 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | lipsă informaţie |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 12 |
| Valve per cilindru / în total | 4/48 |
| Capacitate cilindrică | 5,980 cm cubi |
| Putere maximă | 629 CP @ 5,000-5,300 rpm |
| Cuplu maxim | 1,000 Nm @ 2,300-4,300 rpm |
| Raport compresie | 9.0:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 5.3 sec |
| Viteză maximă | 230 km/h |
|
| |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 22.7 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 13.7 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 17.0 l/100 km |
| Emisii CO2 | 397 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 96.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: | |
| Preţ de bază motorizare Mercedes-Benz G-Class AMG G 65 AMG Automat: | lipsă informaţie |
| Preţ de bază model Mercedes-Benz G-Class AMG: | lipsă informaţie |
| Locaţii asamblare model | Austria (Graz) |
| Start producţie model | Martie 2004 |
| Ultima actualizare a paginii | 30.06.2015 |
![]() |
Reprezentant autorizat Mercedes-Benz în Moldova:
Grand Premium SRL Adresă showroom Mercedes-Benz Chişinău nr.1: str.Calea Orheiului, 36 Adresă showroom Mercedes-Benz Chişinău nr.2: str. Varniţa 8 Telefon: (+373 22) 809-600, 407-188 mercedes-benz.md |



















