
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,617 mm |
| Lăţime | 1,877 mm |
| Înălţime | 1,315 mm |
| Ampatament | 2,585 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,600 / 1,604 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 241 / 381 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 8 |
| Valve per cilindru / în total | 4/32 |
| Capacitate cilindrică | 5,461 cm cubi |
| Putere maximă | 537 CP @ 5,500 rpm |
| Cuplu maxim | 900 Nm @ 2,250-3,750 rpm |
| Raport compresie | 10.0:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 4.2 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
|
| |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 14.0 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 7.5 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 9.8 l/100 km |
| Emisii CO2 | 229 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 75.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: | |
| Preţ de bază motorizare Mercedes-Benz SL 63 AMG SL 63 AMG Automat: | 166,070 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Preţ de bază model Mercedes-Benz SL 63 AMG: | 166,070 (achitat în MDL conform cursului valutar) |
| Locaţii asamblare model | Germania (Bremen) |
| Start producţie model | Mai 2012 |
| Ultima actualizare a paginii | 11.07.2015 |
![]() |
Reprezentant autorizat Mercedes-Benz în Moldova:
Grand Premium SRL Adresă showroom Mercedes-Benz Chişinău nr.1: str.Calea Orheiului, 36 Adresă showroom Mercedes-Benz Chişinău nr.2: str. Varniţa 8 Telefon: (+373 22) 809-600, 407-188 mercedes-benz.md |























