
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,250 mm |
| Lăţime | 1,845 mm |
| Înălţime | 1,315 mm |
| Ampatament | 2,550 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,550 / 1,595 mm |
| Garda la sol | 126 mm |
| Volum portbagaj | 235 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 3,696 cm cubi |
| Putere maximă | 328 CP @ 7,000 rpm |
| Cuplu maxim | 363 Nm @ 5,200 rpm |
| Raport compresie | 11.1:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 5.3 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
|
| |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 15.3 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 7.9 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 10.6 l/100 km |
| Emisii CO2 | 248 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 72.0 litri |
| Preţ şi alte informaţii: | |
| Preţ de bază motorizare Nissan 370Z 3.7 V6 328 CP Manual: | lipsă informaţie |
| Preţ de bază model Nissan 370Z: | lipsă informaţie |
| Locaţii asamblare model | Japonia (Tochigi) |
| Start producţie model | Decembrie 2008 |
| Ultima actualizare a paginii | 11.10.2011 |
![]() |
Reprezentant autorizat Nissan în Moldova:
DAAC Hermes Adresă showroom Nissan Chişinău: str. Petricani 17 Telefon showroom Nissan Chişinău: (+373 22) 205-800 Adresă showroom Nissan Bălţi: str. Stefan cel Mare 152 Telefon showroom Nissan Bălţi: (+373 231) 88 800 nissan.md |


















