| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,466 mm |
| Lăţime | 1,840 mm |
| Înălţime | 1,482 mm |
| Ampatament | 2,695 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,584 / 1,588 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 380 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,364 cm cubi |
| Putere maximă | 140 CP @ 4,200-6,000 rpm |
| Cuplu maxim | 200 Nm @ 1,850-4,200 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 9.9 sec |
| Viteză maximă | 201 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 7.8 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.9 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.0 l/100 km |
| Emisii CO2 | 140 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 56.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 17.10.2011 |
