| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,658 mm |
| Lăţime | 1,814 mm |
| Înălţime | 1,500 mm |
| Ampatament | 2,685 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,541 / 1,551 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 460 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,398 cm cubi |
| Putere maximă | 100 CP @ 6,000 rpm |
| Cuplu maxim | 130 Nm @ 4,000 rpm |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 5 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 14.2 sec |
| Viteză maximă | 183 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 7.1 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.6 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.5 l/100 km |
| Emisii CO2 | 129 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 56.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 10.09.2012 |
