| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,021 mm |
| Lăţime | 1,736 mm |
| Înălţime | 1,479 mm |
| Ampatament | 2,510 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,472 / 1,464 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 280 / 1,090 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,248 cm cubi |
| Putere maximă | 95 CP @ 4,000 rpm |
| Cuplu maxim | 190 Nm @ 1,500-3,500 rpm |
| Raport compresie | 16.2:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | automată, 5 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 13.5 sec |
| Viteză maximă | 182 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 3.4 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 3.0 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 3.1 l/100 km |
| Emisii CO2 | 82 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 45.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 03.12.2015 |
