| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,920 mm |
| Lăţime | 1,856 mm |
| Înălţime | 1,526 mm |
| Ampatament | 2,737 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,587 / 1,590 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 540 / 1,530 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,956 cm cubi |
| Putere maximă | 170 CP @ 3,750 rpm |
| Cuplu maxim | 400 Nm @ 1,750-2,500 rpm |
| Raport compresie | 16.0:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 10.4 sec |
| Viteză maximă | 200 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 8.7 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 5.1 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 6.4 l/100 km |
| Emisii CO2 | 169 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 70.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 09.12.2015 |
