Opel Insignia Country Tourer
2.0 CDTi ecoFLEX 170 CP Manual
Locaţii asamblare: Germania (Russelsheim).
Startul producţiei: August 2013.
Preţ de bază Opel Insignia Country Tourer (achitat în MDL conform cursului valutar):
23,135
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,920 mm |
| Lăţime | 1,856 mm |
| Înălţime | 1,526 mm |
| Ampatament | 2,737 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,587 / 1,590 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 540 / 1,530 litri |
| Motor: |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,956 cm cubi |
| Putere maximă | 170 CP @ 3,750 rpm |
| Cuplu maxim | 400 Nm @ 1,750-2,500 rpm |
| Raport compresie | 16.0:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 9.9 sec |
| Viteză maximă | 220 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 5.7 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 3.8 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.5 l/100 km |
| Emisii CO2 | 119 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 70.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 09.12.2015 |