Opel Insignia Country Tourer
2.0 ECOTEC Turbo 250 CP 4x4 Automat
Locaţii asamblare: Germania (Russelsheim).
Startul producţiei: August 2013.
Preţ de bază Opel Insignia Country Tourer (achitat în MDL conform cursului valutar):
23,135
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,920 mm |
| Lăţime | 1,856 mm |
| Înălţime | 1,526 mm |
| Ampatament | 2,737 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,587 / 1,590 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 540 / 1,530 litri |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,998 cm cubi |
| Putere maximă | 250 CP @ 5,300 rpm |
| Cuplu maxim | 400 Nm @ 2,500-4,000 rpm |
| Raport compresie | 9.5:1 |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | automată, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 8.9 sec |
| Viteză maximă | 230 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 11.5 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 6.6 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 8.4 l/100 km |
| Emisii CO2 | 197 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 70.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 09.12.2015 |