Opel Insignia Hatchback OPC
2.8 V6 Turbo 325 CP Manual
Locaţii asamblare: Germania (Russelsheim).
Startul producţiei: Iunie 2009.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,830 mm |
| Lăţime | 1,856 mm |
| Înălţime | 1,498 mm |
| Ampatament | 2,737 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,585 / 1,587 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 530 / 1,465 litri |
| Motor: |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 6 |
| Valve per cilindru / în total | 4/24 |
| Capacitate cilindrică | 2,792 cm cubi |
| Putere maximă | 325 CP @ 5,250 rpm |
| Cuplu maxim | 435 Nm @ 5,250 rpm |
| Tracţiune | integrală |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 6.0 sec |
| Viteză maximă | 250 km/h |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban | 15.8 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 7.6 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 10.6 l/100 km |
| Emisii CO2 | 249 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 70.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 18.08.2011 |