Opel Insignia Sports Tourer
1.4 LPG ecoFLEX 140 CP Manual
Locaţii asamblare: Germania (Russelsheim).
Startul producţiei: Aprilie 2009.
| Dimensiuni: |
| Lungime | 4,913 mm |
| Lăţime | 1,856 mm |
| Înălţime | 1,513 mm |
| Ampatament | 2,737 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,587 / 1,590 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 540 / 1,530 litri |
| Motor: |
| Tip motor | LPG (propan) / benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,364 cm cubi |
| Putere maximă, benzină | 140 CP @ 4,900-6,000 rpm |
| Putere maximă, LPG | lipsă informaţie |
| Cuplu maxim, benzină | 200 Nm @ 1,850-4,900 rpm |
| Cuplu maxim, LPG | lipsă informaţie |
| Raport compresie | 9.5:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: |
| Acceleraţie 0-100 km/h, benzină | 12.4 sec |
| Acceleraţie 0-100 km/h, LPG | lipsă informaţie |
| Viteză maximă, benzină | 190 km/h |
| Viteză maximă, LPG | lipsă informaţie |
| Consum şi emisii CO2: |
| Consum combustibil, urban, benzină | 10.6 l/100 km |
| Consum combustibil, urban, LPG | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, extra-urban, benzină | 6.4 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban, LPG | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, mixt, benzină | 7.9 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt, LPG | lipsă informaţie |
| Emisii CO2, benzină | 129 g/km |
| Emisii CO2, LPG | 0 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil (benzină) | 70.0 litri |
| | |
| Ultima actualizare a paginii | 08.12.2015 |